Czego pragną kobiety

Czego pragną kobiety?

To pytanie pojawią się w męskich głowach (ale i w kobiecych ;) od wieków. Każdy młody chłopiec dałby wiele żeby się tego dowiedzieć, a i nie jeden doświadczony facet ma tu duży problem. Każdy facet który został porzucony przez kobietę która wydawała się być szczęśliwa w związku zadaje sobie to pytanie.

Sam się nad tym długo zastanawiałem. Już jako mały chłopczyk chodzący do podstawówki czułem, że to nie jest tak jak się wydaje. To nie jest tak jak społeczeństwo próbuje nam wmówić. To nie jest tak, że kobieta pragnie mieć zwyczajne życie przy miłym i grzecznym mężczyźnie, który będzie jej dawał kwiatki i drogie prezenty na walentynki.

Długo myślałem, że trzeba być miłym i uczynnym dla kobiet bo przecież To Są Kobiety. Grzeczne, niewinne aniołki na które trzeba chuchać i dmuchać, rzucać przed nimi chustę by nie ubrudziły bucika… Ty nadal tak myślisz? Mam nadzieję, że uda mi się w Tobie zmienić te przekonania.

W internecie, w literaturze fachowej oraz w poradnikach PUA mistrzów znajdziesz wiele na ten temat. Jeśli miałbym coś doradzać to skupiłbym się właśnie na tym ostatnim. Jeśli nie masz na to czasu  i chciałbyś poznać opinię na ten temat zwykłego kolesia, który chce się trochę powymądrzać to zapraszam na dalszą część tego wpisu.

Jacek Brunet z bloga oswieconykochanek.pl sformułował pewną nie do końca jasną tezę iż „kobiety pragną WIĘCEJ”. Fakt, że mówi to o kobietach wszystko lecz może nie być jasne na każdego. Postaram się w najprostszej formie opisać co wynika z moich doświadczeń z kobietami. Z tych doświadczeń udanych ale i tych spie@#$%!#.

Na potrzeby tego bloga uznałem, że istnieją cztery sfery w których kobieta musi być spełniona by była szczęśliwa. Są to sfery: seksualna, społeczna, osobista i materialna. Kolejność nie jest tu przypadkowa.

W każdej sferze mieszczą się kobiece potrzeby z mojego manifestu. Które tutaj postaram się opisać dokładniej.

Sfera seksualna

Każda istota ludzka (i nie ludzka ;) ) ma swoją seksualność. W tej sferze pierwsze skrzypce gra popęd seksualny, który kobiety również mają! Tak, kobiety mają popęd seksualny i to jeszcze silniejszy od męskiego bo powiązany z instynktem macierzyńskim. A, że 1+1=3 jak mówi prawo synergii to chyba nic więcej nie muszę dodawać ;). No może niedługo mnie natchnie to napiszę coś więcej o kobiecej seksualności.

A więc czego pragnie kobieta? W sferze seksualnej kobieta pragnie seksu! Wow! Jak na to wpadłem? Zaskakujące!

A wracając do do wpisu o kobiecych cechach i potrzebach. Wymieniłem tam w punktach czego pragnie kobieta. Na pierwszych trzech pozycjach pojawił się ORGAZM… Jak to? Tak to. Przyjmij to do wiadomości, a będzie Ci się żyło lżej.

Orgazm

Dlaczego orgazm jest na początku? Przecież powinno być: facet – seks – orgazm, to jest właściwa kolejność. W modelu idealnym tak jest. Jednak gdy kobieta jest samotna to radzić jakoś sobie musi i może a wręcz powinna. Gdy kobieta raz zasmakuje orgazmu to już nic jej przed nim nie powstrzyma.

Facet

Tak. Kobieta potrzebuje mężczyzny. Mężczyzna potrzebuje kobiety. Pies suki a kot kotki. Ślimaki nikogo nie potrzebują bo są jednopłciowe :P

A jakiego faceta kobieta pragnie? To już temat na inny raz.

Seks

Gdy już facet się znajdzie to czas na seks. To jak i orgazm to temat rzeka więc w kilku słowach: Seks jak najczęściej możesz. Nie możesz? To seks oralny, petting, paluszki itp. itd.

Bliskość

Bliskość to bliskość. Ja rozumiem to tak: Przytulasz ją, całujesz, masujesz stópki… mówisz jej co czujesz… Ona mówi Tobie co jej dolega, co ją boli, co się jej nie podoba w Tobie… No bliskość to bliskość!

Namiętność

To właściwie tyczy się seksu. Ale może być przecież seks bez namiętności, a namiętność bez seksu. Czyż nie?

Kreatywność

Seks nie może być nudny. Masz zaskakiwać kobietę nowościami, zmianą miejsca, pozycji czy dodaniem czegoś np. muzyki.

Intymność

Słowo intymność można rozumieć na różne sposoby. Dla mnie to znaczy, że jestem z kobietą tak blisko iż nie wstydzimy się siebie. Nasza nagość nie jest problemem nawet przy zapalonym świetle, a wspólne susianie daje nam niezły ubaw ;) (susianie na siebie też ;) )

Nowe doznania

Temat rzeka. Seks musi być czymś zaskakującym. Nie popadać w rutynę, zmieniać pozycję, dodatki, miejsca, seks bez gry wstępnej, gra wstępna bez seksu, masaże, wspólne nagie kąpiele w morzy przy świetle księżyca…

Dominacja

Jesteś facetem? Masz jaja? To ich użyj! ;) To ty masz kierować w łóżku. Ty masz decydować co i kiedy się dzieje. Ty masz decydować jak i gdzie to robicie.

Zakazany owoc

Zakazany owoc najlepiej smakuje. Tak też jest w seksie. Myślisz, że kobiety są święte i akceptują wyłącznie tradycyjny seks pod kołderką? Ojj zdziwiłbyś się!

Seks „umysłowy”

Seks z kobietą uprawiasz również oralnie (w sensie słownie!). Niegrzeczne rozmowy przed i w trakcie seksu potrafią czynić cuda.

Sfera społeczna

Sfera równie ważna jeśli nie ważniejsza dla pewnego typu kobiet.

Każdy człowiek chce być dobrze postrzeganym przez społeczeństwo. Chce być poważany, szanowany i słuchany z uwagą. Chce być ważny, coś znaczyć, mieć prestiż. Dla kobiet jest to jeszcze ważniejsze niż dla mężczyzn. Kobiety są „bardziej uspołecznione”, a ich status społeczny jest budowany na innych zasadach niż ten nasz.

Czy kobiety chcą czy nie chcą to przez wieki społeczeństwo się tak ukształtowało, że ich status wynika z sukcesów w relacjach towarzyskich. A prościej pisząc wynika on z tego jakiego faceta Ona znajdzie… jaki facet będzie Ją chciał. Z tego wynika cały popyt na kosmetyki, odchudzania czy też kłótnie na śmierć i życie o faceta pomiędzy przyjaciółkami.

To na kobiecie jest dużo większe ciśnienie ze strony społeczeństwa na szybki ożenek, płodzenie dzieci czy zbudowanie „gniazdka” (domek/mieszkanko, fajny facio i dwójka dzieci… ślub kościelny i gotowanie mężowi obiadków ;) ). Wynika to też z kobiecej biologii. Czasy się zmieniają, żyjemy dłużej, kobiety przedłużają swoją młodość lecz podświadomie czują że czas ucieka i w wieku 30 lat nie są już tak pożądane jak w okolicach osiemnastki.

A więc czego pragną kobiety w sferze społecznej?

Związku

Kobieta szczęśliwa to kobieta w związku z facetem (dotyczy większości kobiet heteroseksualnych :) ). Ludzie w ogóle już tak mają, że czują potrzebę łączenia się w pary. Uważam, iż u kobiet ta potrzeba jest dużo większa niż u mężczyzn.

Stabilności

Kobieta chce związku z normalnym facetem z którym zbuduje coś poważnego na lata.

Bezpieczeństwa

Kobieta chce związku z normalnym facetem, który nie będzie jej zdradzał, będzie ją bronił słownie i fizycznie. Zawsze będzie do jej dyspozycji w sytuacjach kryzysowych.

Sfera osobista

W tej sferze chodzi o wszelkie osobiste przyjemności, potrzeby, zachcianki. Każdy je ma i każdy chce by były zaspakajane.

Wsparcie

W trudnych sytuacjach kobieta potrzebuje wsparcia. Potrzebuje byś przy niej był. (ważne: nie żebyś doradzał! (zazwyczaj) )

Wysłuchanie

Każdy czasem potrzebuje by ktoś go wysłuchał. Kobieta w szczególności.

Szaleństwo

Kobieta potrzebuje od czasu do czasu zaszaleć. Poczuć, że dzieje się coś czego nie kontroluje. Że dzieje się coś czego Ty też nie kontrolujesz. Ty też nie wiesz dlaczego to się dzieje. Przykłady innym razem :P

Zabawa

Łączy się z poprzednim punktem. Kobiety to małe dziewczynki i uwielbiają się bawić. Jeżeli połączysz zabawę ze sfery osobistej ze sferami społeczną i seksualną to będziesz bogiem! Przykłady innym razem :P

Wrażenia

Jak już wiadomo kobiety są stworzeniami emocjonalnymi i trzeba im tych emocji dostarczać.

Nowe doznania

Nowe doznania kulinarne, wizualne, fizyczne… Wycieczki, nowe knajpy, masaż stóp Twoim członkiem… Nowe doznania to nowe doznania. Po prostu.

Sfera materialna

Nie ma co się rozwodzić. Na wszystko co wyżej trzeba mieć pieniądze ;)

Tak na poważnie to kobieta satysfakcjonującej pracy, pieniędzy, na zachcianki ale też na zbudowanie odpowiednich warunków dla siebie, faceta i potomstwa.

Praca

Musi być fajna, pożyteczna, satysfakcjonująca i w miłej atmosferze.

Pieniądze

Po prostu. Lepiej z nimi niż bez.

Dach nad głową

Własne mieszkanie na tyle duże by czuć się w nim swobodnie. By móc w nim chować młode ;)

PDF do pobrania w serwisie Slideshare:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *